Dzisiaj (20.06) mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu poświęconym kampanii wspierającej ludzi ze spektrum autyzmu. W dalszych planach będziemy się starać o wprowadzenie tematyki postępowania z osobami autystycznymi do stałego planu naszych szkoleń dla drużyn pokładowych.

 

Organizatorem konferencji był Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach. Całość kampanii została zaplanowane na lata 2018-2019, a jej celem jest zwiększanie świadomości na temat sposobu odbierania świata przez osoby autystyczne. Dzięki dotarciu do takich osób jak lekarze, kierowcy, policjanci, fryzjerzy i sprzedawcy, akcja ma na celu ułatwiać codzienne życie ludziom ze spektrum autyzmu. Hasłem przewodnim kampanii jest „Popatrz na autyzm odwrotnie – od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj”. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Sląskiego.

W ramach kampanii przygotowano m.in. takie działania jak regionalne konferencje edukacyjne, warsztaty i komiks dla dzieci czy spektakl teatralny. Gościem specjalnym będzie Kelly Hunter – brytyjska aktorka, autorka pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu The Hunter Heartbreat Method (na stronie fundacji można zobaczyć wywiad z autorką).