×

Elektryczny Zespół Trakcyjny 27WEb - "ELF"

282 miejsca siedzące270 miejsc stojącychToaleta dla osób niepełnosprawnychRampa dla osób niepełnosprawnychKlimatyzacjaUchwyt na rowerySystem informacji pasażerskiejMonitoring

27WEb - sześcioczłonowy, elektryczny zespół trakcyjny typu 27WEb został wyprodukowany dla Kolei Śląskich w 2013 roku przez PESA Bydgoszcz SA. Pojazd jest przeznaczony do realizacji przewozów pasażerskich na terenie województwa śląskiego. Koleje Śląskie eksploatują 6 sztuk pojazdów typu 27WEb. 4 pojazdy zostały włączone do ruchu w lutym 2013 r., natomiast pojazdy o nr 005 i 006 w marcu 2013 roku.

Pojazdy ze względu na obszerne bezprzedziałowe wnętrze kwalifikują się do obsługi dużych potoków pasażerów. W pojazdach zainstalowany jest wizyjny i dźwiękowy system informacji pasażerskiej powiadamiający o trasie przejazdu. Ponadto zastosowanie monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego wpływa na bezpieczeństwo podróżnych.

W wagonie A każdego z pojazdów zabudowany został przedział sanitarny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Przedział ten został wyposażony w system toalety próżniowej w układzie zamkniętym.

ELF 27WEb

Zdjęcia do użytku prasowego są bezpłatne. Prosimy jednak o oznaczenie autora – jest nim Pan Patryk Farana.