×

Spalinowy Autobus Szynowy typu 221M - SA138

182 miejsca siedzące210 miejsc stojącychToaleta dla osób niepełnosprawnychRampa dla osób niepełnosprawnychKlimatyzacjaUchwyt na rowerySystem informacji pasażerskiejMonitoring

SA138 - spalinowy autobus szynowy typu 221M serii SA138-005 został wyprodukowany na zamówienie województwa śląskiego w 2012 roku przez Spółkę NEWAG z Nowego Sącza. Oficjalna prezentacja pojazdu odbyła się na międzynarodowych targach kolejowych InnoTrans w Berlinie w 2010 roku. Koleje Śląskie dysponują jednym pojazdem tego typu, łącznie Spółka NEWAG wyprodukowała ich jedynie 5 sztuk. Trójczłonowy spalinowy zespół trakcyjny SA138-005 jest przeznaczony do realizacji regionalnych przewozów pasażerskich na liniach niezelektryfikowanych.

Charakteryzuje się jednoprzestrzennym, dobrze wyciszonym wnętrzem z wygodnymi siedzeniami, które zapewniają wysoki komfort podróży. Środkowa część pojazdu została obniżona w celu dostosowania pojazdu do przewozu osób z niesprawnością ruchową, a także dla pasażerów z większym bagażem bądź rowerem. Pojazd został wyposażony w klimatyzację oraz wizyjny i dźwiękowy system informacji pasażerskiej. Autobus spalinowy obsługuje pociągi Kolei Śląskich od grudnia 2012 roku.

SA138
Zdjęcia do użytku prasowego są bezpłatne. Prosimy jednak o oznaczenie autora – jest nim Pan Patryk Farana.