×

Przejazdy przygraniczne w pociągach KŚ i ČD

Bilety z opłatą zryczałtowaną na przejazdy w relacjach: Chałupki – Bohumin oraz Cieszyn – Český Těšin (Czeski Cieszyn). Cena biletu przy zakupie w kasie i u personelu pokładowego KŚ : 2 zł – dorośli, dzieci w wieku 6-18 lat – 0,75 zł, uprawnieni do ulgi na obszarze ČD studenci do 26 roku życia i osoby powyżej 65 roku życia – 1,25 zł. Dzieci do lat 6 bezpłatnie.

Bilet na przejazd w jedną stronę ważny jest do godz. 6:00 dnia następnego po dniu jego ważności, natomiast bilet na przejazd tam i z powrotem ważny jest do godz. 24:00 dnia następnego po dniu oznaczonym na bilecie jako pierwszy dzień jego ważności.

Podróżni, którzy zakupili bilet sieciowy dobowy imienny KŚ lub bilet z oferty SilesiaWeekend ze stacją docelową lub początkową Chałupki lub Cieszyn mogą na ich podstawie odbyć przejazd w 2. klasie pociągów Kolei Czeskich do dowolnej stacji na terenie kraju morawsko-śląskiego. Więcej na ten temat można przeczytać w zakładce Tanie podróżowanie do Czech.

 

Wspólny Bilet Samorządowy

Jest to bilet imienny uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów we wszystkich pociągach przewidzianych w rozkładzie jazdy uruchamianych przez Koleje Śląskie, Warszawską Kolej Dojazdową, Koleje Małopolskie, Arriva RP, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie, Łódzką Kolej Aglomeracyjną i Koleje Mazowieckie.

Wspólny Bilet Samorządowy nie uprawnia do przejazdów w pociągach:

  1. komercyjnych KM – Słoneczny,
  2. ŁKA – ŁKA Sprinter,
  3. komercyjnych Arriva,
  4. “KD-Specjal” i “Pociąg do Kultury”,
  5. KMŁ – na odcinku Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko,
  6. komercyjnych KŚ oraz na odcinku Chałupki – Bohumin.

 

Śląski Bilet miesięczny

Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM Katowice) – autobus, tramwaj, trolejbus oraz pociągów Kolei Śląskich (KŚ).

 

Bilet Pomarańczowy

Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej regularnymi liniami zwykłymi (z wyjątkiem linii przyspieszonych i dodatkowych) organizowanymi przez Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach (ZTM Katowice) na terenie miasta Tychy oraz pociągów KŚ na odcinku Tychy Lodowisko – Katowice Szopienice Płd. Bilety jednorazowe w cenie 5,00 zł (wg taryfy normalnej), ważne 90 min oraz bilety miesięczne w cenie 130,00 zł (wg taryfy normalnej).

 

EKO BILET i METROBILET 6 h P/T/A

Wspólna oferta Kolei Śląskich i Zarządu Transportu Metropolitalnego (ZTM Katowice) uprawniająca do nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi liniami autobusowymi, tramwajowymi i trolejbusowymi organizowanymi przez ZTM Katowice oraz pociągami uruchamianymi przez KŚ. Bilet jest dostępny w kilku wersjach czasowych, tj.: EKO BILET P/T/A 6-godzinny, 12-godzinny i 24 godzinny oraz METROBILET 6h P/T/A 6 godzinny ważny na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Nie stosuje się ulg ustawowych.
Ważność biletu jest liczona daty wskazanej przez nabywcę podczas zakupu biletu. Można go zakupić poprzez terminal mobilny u obsługi w pociągu, w aplikacji SkyCash oraz z wyprzedzeniem 7 dni przed datą planowanej podróży w kasach Kolei Śląskich i tzw. Punktach na mieście.

 

Uniwersalny Subregionalny Bilet Rybnik – Wodzisław (USB R-W)

Oferta jest skierowana do mieszkańców okolic Rybnika i Wodzisławia Śląskiego. Bilet USB R-W – czyli Uniwersalny Subregionalny Bilet Rybnik-Wodzisław – posiada kilka różnych wariantów dopasowanych do potrzeb poszczególnych podróżnych. W najmniej rozbudowanej opcji (strefa R – W) są to przejazdy pociągami Kolei Śląskich w relacji Rybnik-Wodzisław Śląski, natomiast strefa o najszerszym zasięgu (R++ W+) oprócz przejazdów pociągami Kolei Śląskich w relacji Rybnik – Wodzisław Śląski obejmuje również stacje Rybnik Paruszowiec, Leszczyny, Czerwionka Dębieńsko, Rybnik, Rybnik Piaski, Rybnik Gotartowice, Szczejkowice, Żory, Rybnik Niedobczyce, Rybnik Niewiadom, Rydułtowy, Łuków Śląski, Sumina Wieś, Sumina, a także przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez ZTZ w Rybniku w granicach i poza granicami Rybnika oraz komunikacją miejską w Wodzisławiu Śląskim.

 

Bilet Katowicki

Bilet miesięczny o wartości 119 złotych, który uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami, tramwajami i autobusami w obrębie Katowic. W przypadku Kolei Śląskich oznacza to zatem, że bilet obejmuje swoim zasięgiem osiem stacji kolejowych: Katowice Szopienice Południowe, Katowice Zawodzie, Katowice, Katowice Załęże, Katowice Brynów, Katowice Piotrowice, Katowice Podlesie oraz Katowice Ligota.
W przypadku tego biletu nie mają zastosowania ulgi ustawowe, cena jest stała.