×

 

UWAGA! Od 27 kwietnia 2024 r. w związku przesunięciem terminu uruchomienia rezerwacji miejsc na przewóz roweru w pociągach KŚ, na wniosek Organizatorów przewozów kolejowych województwa śląskiego oraz małopolskiego, nastąpi zmiana zasad odprawy osób podróżujących z rowerem.

 Cena za przewóz roweru w pociągach Kolei Śląskich na terenie województwa śląskiego będzie wynosiła:

  • biletu jednorazowego – 8,40 zł,
  • biletu sieciowego miesięcznego na przewóz roweru – 84,90 zł.

Podróżni którzy planują przejazd na odcinkach Katowice – Kraków Główny oraz Katowice – Zakopane w naszych pociągach, w relacjach częściowo obejmujących obszar województwa małopolskiego prosimy, aby skorzystali z oferty „Małopolski bilet rowerowy” dostępnej w elektronicznych systemach sprzedaży POLREGIO oraz Kolei Małopolskich. Bilet zakupiony z tej oferty jest honorowany w pociągach Kolei Śląskich.

Podróżni którzy zakupili bilet na przewóz roweru w samoobsługowym kanale sprzedaży Kolei Śląskich (tj. biletomat, internetowy system sprzedaży, aplikacja mobilna) na odcinek Katowice – Kraków Główny oraz Katowice – Zakopane,  w relacji obejmującej województwo małopolskie, mogą na drodze reklamacji, ubiegać się o zwrot różnicy ceny biletu na przewóz roweru KŚ, a ceną honorowanego biletu z oferty „Małopolski bilet rowerowy”.

Podróżni posiadający „Bilet sieciowy miesięczny na przewóz roweru” będą mogli odbywać przejazdy na terenie województwa śląskiego, natomiast na obszarze częściowo obejmującym obszar województwa małopolskiego mogą skorzystać z honorowanej oferty „Małopolski bilet rowerowy”.

PAMIĘTAJ! Podróżując z rowerem należy zgłosić się do drużyny konduktorskiej, a ta, biorąc pod uwagę komfort i bezpieczeństwo będzie weryfikowała możliwości przewozu rowerów mając na uwadze zachowanie bezpieczeństwa i porządku w przewozie.