×

Elektryczny Zespół Trakcyjny EN76 - "ELF"

200 miejsc siedzących250 miejsc stojącychToaleta dla osób niepełnosprawnychRampa dla osób niepełnosprawnychKlimatyzacjaUchwyt na rowerySystem informacji pasażerskiejMonitoring

EN76 „ELF" - (Electric Low Floor ang. - elektryczny niskopodłogowy) nowoczesny, normalnotorowy, elektryczny zespół trakcyjny, przeznaczony do eksploatacji w ruchu aglomeracyjnym i regionalnym oraz międzyregionalnym. Producentem pojazdów jest PESA Bydgoszcz SA. Premiera pojazdu odbyła się na targach InnoTrans w Berlinie we wrześniu 2010 roku.

Pojazdy EN76 przeznaczone do obsługi ruchu w województwie śląskim to pojazdy czteroczłonowe, które eksploatowane są od 2011 r. Koleje Śląskie posiadają łącznie 9 sztuk pojazdów tego typu. Charakteryzują się klimatyzowanym, jednoprzestrzennym i bezprzedziałowym wnętrzem, które zapewnia wysoki komfort podróży. Pojazdy są przystosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach ruchowych, posiadają szerokie drzwi, rampy wejściowe, miejsca do postawienia wózków, a także dużą toaletę.

ELF EN76

Zdjęcia do użytku prasowego są bezpłatne. Prosimy jednak o oznaczenie autora – jest nim Pan Patryk Farana.