×

Elektryczny Zespół Trakcyjny EN75 - "FLIRT"

282 miejsca siedzące319 miejsc siedzącychToaleta dla osób niepełnosprawnychRampa dla osób niepełnosprawnychKlimatyzacjaUchwyt na rowerySystem informacji pasażerskiejMonitoring

EN75 - przez producenta określany jako „FLIRT" (Fast Light Innovative Regional Train ang. - szybki, lekki, innowacyjny, regionalny zespół trakcyjny). Pojazdy przeznaczone na polski rynek, montowane są w zakładach firmy STADLER, które mieszczą się w Siedlcach. Pierwsze pojazdy tego producenta zadebiutowały w 2004 roku.

EZT typu „FLIRT" dotarły do województwa śląskiego w 2008 r. W barwach Kolei Śląskich pojazdy rozpoczęty pracę 1 października 2011 r. Polskie egzemplarze przeznaczone do obsługi ruchu pasażerskiego na terenie Śląska otrzymały oznaczenie EN75, natomiast ich malowanie nawiązuje do barw województwa (żółto-niebieskie). Koleje Śląskie dysponują łącznie 4 pojazdami tego typu.

Pojazd składa się z 4 członów, z których dwa skrajne są napędowe, a środkowe to człony toczne. Komfort podróży, na który wpływają wygodne fotele, wydajna klimatyzacja, przestronne wnętrze i odpowiednie wyciszenie sprawia, że nawet dłuższa podróż pociągiem może być przyjemna. Pojazdy są przystosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Posiadają jednoprzestrzenne wnętrze, dużą toaletę, rampy oraz miejsca dla wózków inwalidzkich.

EN75 FLIRT

Zdjęcia do użytku prasowego są bezpłatne. Prosimy jednak o oznaczenie autora – jest nim Pan Patryk Farana.