×

Taniej w kanałach elektronicznych i biletomatach

Od 11 grudnia 2022 r. bilety elektroniczne (dostępne w systemach SkyCash, mPay, BILKOM, e-podróżnik, e-KŚ oraz KOLEO) oraz bilety zakupione w biletomatach będą tańsze o prawie 10%. Zachęcamy do jak najczęstszego korzystania z aplikacji mobilnych i e-biletów. To szybki (bo liczony w sekundach), ekologiczny (bez zbędnych wydruków) oraz bezpieczny sposób na zakup biletu.

Wersja archiwalna Taniej w kanałach elektronicznych i biletomatachRozwiń aby przeczytać więcej

Oferta specjalna dla Honorowych Dawców Krwi – Zasłużonych dla Zdrowia Narodu

Osoby posiadające legitymację „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” mogą podróżować na podstawie specjalnie dla nich przygotowanej oferty. Na jej podstawie można zakupić bilet sieciowy imienny dobowy za 1 zł lub sieciowy imienny miesięczny w cenie 10 zł uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów w pociągach Kolei Śląskich. Oferta obowiązuje na całym obszarze obsługiwanym przez Koleje Śląskie z wyłączeniem odcinka Trzebinia – Kraków oraz Sucha Beskidzka – Zakopane.

Oferta kierowana jest do osób posiadających legitymację „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” (według wzoru określonego w załączniku do warunków taryfowych oferty specjalnej).

Wersja archiwalna Oferty specjalnej dla Honorowych Dawców Krwi – Zasłużonych dla Zdrowia NaroduRozwiń aby przeczytać więcej

 

Oferta specjalna dla kombatantów oraz niektórych osób będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego dla Polski

Od 1 stycznia 2023 r.:

  • kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi zaliczonymi do I grupy inwalidów albo uznani za całkowicie niezdolnych do pracy i niezdolnych do samodzielnej egzystencji.
  • kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi zaliczonymi do II lub III grupy inwalidów albo uznani za całkowicie lub częściowo niezdolnych do pracy.
  • kombatanci i inne osoby uprawnione – emeryci, renciści i inwalidzi oraz osoby pobierające uposażenie w stanie spoczynku lub uposażenie rodzinne.
  • wdowy lub wdowcy – emeryci i renciści oraz osoby pobierające uposażenie w stanie spoczynku lub uposażenie rodzinne, pozostałe po kombatantach i innych osobach uprawnionych.
  • Członkowie Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie art. 12 ust. 1 i art. 20 ust. 2 i 3 Ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji   wojennych i okresu powojennego.

będą mogły nabywać nieodpłatne bilety jednorazowe na przejazdy pociągami Kolei Śląskich (według wzorów określonych w załączniku do warunków taryfowych oferty specjalnej). Oferta obowiązuje na całym obszarze obsługiwanym przez Koleje Śląskie z wyłączeniem odcinka Trzebinia – Kraków oraz Sucha Beskidzka – Zakopane.

 

SENIOR 60+

Bilety jednorazowe i miesięczne dla osób, które ukończyły 60 lat według specjalnego cennika kilometrowego.
Szczegółowe informacje o honorowaniu biletów znajdują się na stronie Honorowanie biletów w pociągach České dráhy i Kolei Śląskich.

  • SENIOR 60+ – (plik pdf) obowiązuje od 11 grudnia 2022 r.
  • SENIOR 60+ – (plik docx) obowiązuje od 11 grudnia 2022 r.
Oferta specjalna „SENIOR 60+” wersja archiwalna Rozwiń aby przeczytać więcej

 

Tam i z powrotem taniej

Podróżny nieposiadający uprawnienia do ulgi, zamierzający skorzystać z przejazdu w obie strony tą samą drogą może zakupić bilet z ulgą 10% na przejazd tam i z powrotem.

Oferta „Tam i z powrotem taniej” wersja archiwalnaRozwiń aby przeczytać więcej

 

Oferta specjalna „Z powrotem taniej” wersja archiwalna obowiązującą od 1 lipca 2016 r. do 31 sierpnia 2021 r.Rozwiń aby przeczytać więcej

 

„Bilet 5-dniowy odcinkowy imienny” wersja archiwalnaRozwiń aby przeczytać więcej

 

Oferta specjalna „KŚ 26” wersja archiwalna obowiązująca od 1 lipca 2016 r. do 9 maja 2021 r.Rozwiń aby przeczytać więcej