×

Elektryczny Zespół Trakcyjny EN57KM

204 miejsca siedzące195 miejsc stojącychToaleta dla osób niepełnosprawnychRampa dla osób niepełnosprawnychUchwyt na roweryMonitoring

EN57KM - zmodernizowana wersja jednego z najbardziej popularnych EZT w Polsce. Pojazd produkowany był w Państwowej Fabryce Wagonów Pafawag, a modernizację przeprowadzono w ZNTK Mińsk Mazowiecki Sp. z o.o. Podczas modernizacji zmieniono czoło pociągu, wprowadzono ergonomiczną kabinę maszynisty. Zmiany zaszły także w przedziale pasażerskim. Siedziska zostały wymienione na fotele w kolorystyce Kolei Śląskich, zamontowano także kabinę WC z obiegiem zamkniętym.

Koleje Śląskie posiadają 2 EZT typu EN57KM, które wprowadzono do eksploatacji w październiku 2011 roku. Pojazd składa się z 2 członów sterowniczych i środkowego napędowego. Prędkość maksymalna pojazdów wynosi 110 km/h. Pojazd jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. W członie sterowniczym znajduje się rampa dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wewnątrz pojazdu wydzielone są miejsca na wózki i rowery.

EN 57 KM

Zdjęcia do użytku prasowego są bezpłatne. Prosimy jednak o oznaczenie autora – jest nim Pan Patryk Farana.