×

Elektryczny Zespół Trakcyjny 35WE - "IMPULS"

282 miejsca siedzące319 miejsc siedzącychToaleta dla osób niepełnosprawnychRampa dla osób niepełnosprawnychKlimatyzacjaUchwyt na rowerySystem informacji pasażerskiejMonitoring

35WE - elektryczny zespół trakcyjny typu 35WE „Impuls" został wyprodukowany dla województwa śląskiego przez Spółkę NEWAG SA z Nowego Sącza w 2012 roku. Sześcioczłonowy pojazd o numerze 007 jest eksploatowany przez Koleje Śląskie od listopada 2012 roku.

Pojazd ze względu na obszerne jednoprzestrzenne wnętrze może obsługiwać duże potoki podróżnych. Dobrze wyciszone wnętrze z wygodnymi siedzeniami zapewnia wysoki komfort podróży. Zarówno kabiny maszynisty, jak i przedział pasażerski wyposażone są w wysokowydajną klimatyzację.
Pojazdy są przystosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach ruchowych: posiadają szerokie, odskokowo-przesuwne drzwi, w skrajnych wagonach silnikowych urządzenia ułatwiające wsiadanie i wysiadanie (rozkładane platformy transportowe), miejsca do postawienia wózków, a także dużą toaletę z zamkniętym zbiornikiem. Istnieje również możliwość przewozu rowerów.

Impuls 35WE

Zdjęcia do użytku prasowego są bezpłatne. Prosimy jednak o oznaczenie autora – jest nim Pan Patryk Farana.