Rok 2017 rokiem studenta

We wrześniu i październiku zachęcaliśmy studentów do przetestowania transportu kolejowego. W naszej ofercie znalazły się dwie specjalne oferty stworzone specjalnie z myślą o nich – „Studenciak” i „Studenciak Weekend”. Łącznie z obu propozycji skorzystało blisko 3350 osób.

Bilet „Studenciak” był dedykowany studentom pierwszego roku. Był to bilet miesięczny za złotówkę w dowolnie wybranej relacji. Dzięki temu osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze studiami mogły sprawdzić, czy wygodnie będzie im dojeżdżać na uczelnię pociągiem. Na takie „testy” zdecydowało się ponad 3000 świeżo upieczonych żaków. Głównym kierunkiem podróżowania były Katowice, choć nie zabrakło również biletów np. do Cieszyna. Największą popularnością cieszyły się relacje Gliwice – Katowice, Częstochowa – Katowice oraz Bielsko-Biała – Katowice.

Druga oferta – „Studenciak Weekend” – była adresowana do studentów wyższych roczników. Bilet umożliwiał weekendową podróż w wybranej relacji w cenie 1 zł. Z takiej możliwości skorzystało blisko 350 osób.

Porównując poziom sprzedaży studenckich biletów miesięcznych z października tego roku z analogicznym okresem w 2016 r. widzimy, że wzrósł on o blisko 2200 biletów. Mamy zatem nadzieję, że udało nam się zachęcić do podróżowania pociągiem również takie osoby, które do tej pory być może nie rozważały akurat takiej formy dojazdu. Liczymy oczywiście, że październikowe testy wypadły na tyle dobrze, że znaczna część z nich zostanie z nami na dłużej. A w przyszłym roku zamierzamy oczywiście całą akcję powtórzyć.