Przypominamy, że od jutra (07.08) ze względu na prace modernizacyjne prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe ruch pociągów na odcinku Żywiec – Zwardoń zostanie wstrzymany. Od wtorku drobne zmiany zostaną wprowadzone również na linii S8.

 

Autobusy zastępcze pomiędzy Żywcem a Zwardoniem będą kursować za wszystkie pociągi co najmniej do końca obecnej korekty zamknięciowej – czyli do 1 września. W trosce o komfort podróżnych pociągi będą skomunikowane z autobusami zastępczymi na stacji w Żywcu. Jest to szczególnie ważna informacja dla miłośników jednośladów, ponieważ w autobusach komunikacji zastępczej nie ma możliwości przewozu rowerów.

Drobnym zmianom ulegną godziny kursowania naszych pociągów na linii S8. Przyczyną zmian jest dodatkowe zamknięcie torowe wprowadzone przez PKP PLK na odcinku Imielin – Chełm Śląski w terminie 7.08 – 24.08.

Jednocześnie nastąpi również rezygnacja z konieczności zamknięcia w stacji Rybnik. Dzięki temu przywrócone zostanie pierwotne kursowanie pociągów pomiędzy Rybnikiem a Gotartowicami z postojem handlowym na stacji Rybnik.