×

OSTRAWA

CHCESZ SIĘ WYBRAĆ NA WYCIECZKĘ W WEEKEND DO OSTRAWY?

Sobotnia lub niedzielna wycieczka z Katowic do Ostrawy i z powrotem jest bardzo atrakcyjna cenowo dzięki honorowanym biletom Kolei Śląskich przez Koleje Czeskie na terenie regionu Morawsko-śląskiego. Kup bilet sieciowy imienny dobowy lub bilet SilesiaWeekend Kolei Śląskich, wsiądź do pociągu Kolei Śląskich, który dojeżdża do czeskiej stacji Bohumin, przesiądź się w Bohuminie na pociąg Kolei Czeskich i wyrusz w podróż do Ostrawy bez żadnych dodatkowych biletów i opłat! Cena biletu SilesiaWeekend z Katowic do Ostrawy w obie strony to jedyne 27,20 zł!

 

RelacjaBiletCena w obie stronyLiczba osóbPrzewoźnicy
Katowice

Ostrawa

Katowice
SilesiaWeekend KŚ27,20 zł1Koleje Śląskie
+
České dráhy

 

Co warto zobaczyć w Ostrawie:

Zamek Śląsko-Ostrawski (Ostrava – Slezkoostravský Hrad)

Pierwotny zamek strażniczy stanął w XIII wieku na wysokim urwisku w miejscu zbiegu rzek Lučiny i Ostrawicy. Dziś jest miejscem organizowania wielu imprez kulturalnych, oferuje też kilka ciekawych ekspozycji. Nowością jest udostępniona kaplica zamkowa oraz wielki amfiteatr, a w lecie na zamku odbywa się Festiwal Szekspirowski.
źródło: www.msregion.cz

Ostrava – obszar górniczy Witkowice (Dolní Oblast Vítkovice)

Monumentalny kompleks kopalni Hlubina, koksowni i wielkich pieców huty w Ostrawie-Witkowicach jest narodowym zabytkiem kultury. Można tu podziwiać kopalnie węgla kamiennego, koksownię oraz trzy wielkie piece. Razem z kominami i wieżą wydobywczą tworzą one charakterystyczny widok znany jako „ostrawskie Hradčany“. Obiekt dostępny jest do zwiedzania w każdy weekend od maja do października.
źródło: www.msregion.cz

Ulica Stodolni (Stodolní Ulice)

W centrum Ostrawy znajduje się największa dzielnica rozrywkowa w Republice Czeskiej. W dni powszednie ulica Stodolni jest przyjemnym i spokojnym deptakiem z restauracjami, kawiarniami oraz barami. Zawsze w weekend staje się jednak pełnym życia, roztańczonym centrum rozrywki. Dziesiątki klubów i barów z ogródkami pękają w szwach, a wraz z nadejściem wieczora ulice przypominają jedną wielką zabawę taneczną. Transport: stacja kolejowa Ostrava-Stodolní ok. 100 m.
źródło: www.msregion.cz