Dzień Dziecka - Koleje Śląskie

Tradycyjnie z okazji Dnia Dziecka przewoźnik przygotował kilka ciekawych atrakcji we współpracy z różnymi placówkami. Wyjątkowo w tym roku święto najmłodszych będzie obchodzone przez kilka dni.

1 czerwca Koleje Śląskie zapraszają wszystkie dzieci do Centrum Obsługi Pasażera na katowickim dworcu. Od godziny 8:00 do 18:00 na najmłodszych będą tam czekać drobne upominki oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia w kolejowej czapce.

Świętowanie Dnia Dziecka Koleje Śląskie rozpoczną już jednak 31 maja – najpierw z nieco starszymi uczestnikami. W tym dniu uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach będą mogli zwiedzić zaplecze techniczne w Łazach. To wyjątkowa okazja, by poznać transport kolejowy „od kuchni” i przekonać się, w jaki sposób pracownicy kolei dbają o sprawność pojazdów. Dla licealistów taka wycieczka to nie lada gratka, ponieważ znaczna część z nich wiąże swoją przyszłość zawodową z branżą kolejową.

Dzień później zaplanowane zostały atrakcje dla przedszkolaków. W tym dniu dzieci z przedszkola w Mnichu pojadą z Kolejami Śląskimi do Wisły. Podczas przejazdu mali podróżni będą mieli okazję m.in. zagrać w „kolejowe bingo” oraz wysłuchać pogadanki na temat bezpieczeństwa na kolei. Nie zabraknie również drobnych upominków.

Szczególne przedsięwzięcie zostało przygotowane na 4 czerwca. W tym dniu dzieci z czterech śląskich placówek: ZSS nr 40 z Zabrza, ZSS z Siemianowic Śląskich, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Bytomia oraz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie przejadą specjalnym pociągiem „Słoneczko” do Ustronia. „Słoneczko” wyruszy z Gliwic kilka minut po godzinie 12 i po drodze zatrzyma się w Zabrzu, Katowicach i Pszczynie. Do Ustronia przyjedzie po godzinie 14 – wszystko po to, by dzieci z powyższych placówek mogły dotrzeć na koncert w Ustroniu pn. „Dzieci – Dzieciom, Dzieci – Rodzicom”. Dochód z tego koncertu przekazywany jest na działalność Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Ustroniu Nierodzimiu. W drogę powrotną dzieci również wyruszą pociągiem.

Na sam koniec, 15 czerwca pracownicy Kolei Śląskich odwiedzą przedszkolaków w Chybiu. Podczas spotkania z kolejarzami dzieci dowiedzą się m.in. o jakich zasadach bezpieczeństwa trzeba pamiętać podróżując pociągiem.