Gdzie najlepiej wybrać się na narty?

Zima zagościła na dobre. Co za tym idzie, ośrodki narciarskie są w pełnej gotowości, aby powitać miłośników białego szaleństwa. Naturalnie nasuwa się pytanie, gdzie najlepiej wybrać się na narty, zwłaszcza gdy dopiero zaczynacie swoją przygodę z tą dyscypliną sportu? Podpowiadamy.

Gdzie na narty?

Na narty można się wybrać praktycznie wszędzie. Dlaczego? To proste, ośrodki narciarskie w Tatrach, Bieszczadach, Karkonoszach czy Beskidach są doskonale przygotowane. Bez wątpienia osoby, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z jazdą na nartach powinny wybrać łagodne stoki, przy których funkcjonują szkółki jazdy na nartach. Oczywiście bardziej doświadczeni miłośnicy białego szaleństwa mogą przebierać w urozmaiconych trasach i to o różnych poziomach trudności. Zatem gdzie najlepiej się udać na narty w województwie śląskim? Cóż, to chyba dobry moment, abyśmy przedstawili nasze propozycje.

Wisła

Wisła to górska miejscowość, która może pochwalić się sporą ilość stoków narciarskich i to o zróżnicowanych trasach. Co więcej, wiele ośrodków narciarskich oferuje trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. Jeżeli nie posiadacie własnego sprzętu, to możecie odetchnąć z ulgą. Przy większości stoków funkcjonują wypożyczalnie nart, a także szkółki narciarskie.

Międzybrodzie Żywieckie – Góra Żar

Góra Żar może pochwalić się trasą narciarską, której długość wynosi aż 1600 m! Co naturalnie czyni ją, jedną z najdłuższych tras zjazdowych w całych Beskidach. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami, również odnajdą się na Górze Żar. Jak to możliwe? Cóż, trasa ma urozmaicony charakter (tzn. łagodny początek, strome zakończenie). Naturalnie po dniu pełnym wrażeń warto wjechać na sam szczyt, aby podziwiać zapierającą dech w piersi panoramę Beskidów.

Korbielów – Pilska

Korbielów to doskonała alternatywa dla osób, które pragną pojeździć na nartach za dnia, a przy okazji odpocząć od miejskiego zgiełku. To właśnie w Korbielowie znajduje się masyw Pilska, oferujący około 20 kilometrów tras, o zróżnicowanych poziomach trudności. Najbardziej wprawieni narciarze mogą pokona trasę liczącą 4500 metrów. 

Ustroń – Czantoria

Czantoria to popularny szczyt w Ustroniu, który w okresie letnim jest chętnie odwiedzany przez miłośników pieszych wędrówek. Oczywiście w zimie Czantoria staje się najprawdziwszym rajem dla miłośników białego szaleństwa – narciarzy oraz snowboardzistów. Jak możecie się słusznie domyślać, trasy Czantorii są zróżnicowane. Przykładowo trasa czerwona oferuje 2-kilometrową jazdę przez szeroką polanę oraz las. Z kolei trasa niebieska oferuje zróżnicowane przejazdy przez szeroką polanę oraz nartostradę.

Szczyrk – Skrzyczne

Skrzyczne to jeden z popularniejszych miejsc do jazdy na nartach i nic w tym dziwnego. To właśnie na nim narciarze mogą pokonać czarną trasę FIS, która niegdyś była zarezerwowana wyłącznie dla sportowców. Bez wątpienia trasa jest sporym wyzwaniem dla wprawionych narciarzy. Dlaczego? Cóż, jej kąt nachylenia w górnej części liczy około 30 stopni. Niemniej, oprócz trasy FIS w ośrodku można znaleźć zarówno trasy łatwe, jak i średnie. Podsumowując, jeżeli zdecydujecie się na powyższe propozycje, Wasz wypad na narty będzie niezapomnianym przeżyciem.