W sobotę z okazji akcji „Kolej na ferie” mieliśmy okazję gościć w naszej bazie przy ulicy Raciborskiej młodych miłośników kolei. Była to wyjątkowa okazja do poznania kolei od kuchni i przekonania się, jak wiele czynności trzeba wykonać, aby bezpiecznie wyprawić pociągi w podróż. 

Zainteresowanie naszą propozycją okazało się tak duże, że zorganizowaliśmy aż trzy tury wycieczek. Podczas zwiedzania nasi pracownicy opowiadali m.in. o technicznych aspektach przygotowywania pojazdów do ruchu, prezentowali zaplecze naszej hali oraz zdradzali tajniki pracy kolejarzy. Spotkanie stanowiło nie lada gratkę dla miłośników kolei, zajrzeć można bowiem było także do kabiny maszynisty, a nawet… podwozia pociągu. Pytań było co nie miara, ale cały nasz zespół stanął na wysokości zadania i zaspokoił ciekawość wszystkich młodych pasjonatów.

Wśród niespodzianek przygotowanych dla uczestników wycieczki znalazła się też możliwość obejrzenia wozu technicznego, który trafił do nas na czas akcji dzięki współpracy z sosnowieckim zakładem PKP Polskich Linii Kolejowych.

Możliwość zajrzenia do „serca” naszej spółki okazała się na tyle atrakcyjna, że rozszerzyliśmy pierwotny zakres zwiedzania o dwie dodatkowe tury. Kolejową podróż rozpoczęliśmy już na dworcu, skąd młodych pasjonatów zabierał na halę jeden z naszych nowoczesny pociągów typu Elf.

Niezmiernie cieszymy się, że nasza propozycja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że niedługo znów będziemy mieli okazję gościć Was na naszej bazie! Nie jest to też koniec naszych niespodzianek organizowanych w ramach ferii – zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych, gdzie będziemy zamieszczać informacje o kolejnych atrakcjach.