Od 15 listopada podróżni z Wodzisławia Śląskiego mogą kupować bilety w tzw. „Punkcie na mieście”. W przyszłości spółka będzie rozważać także zlokalizowanie biletomatu na dworcu PKP.

„Punkty na mieście” to agencyjne punkty sprzedaży, w których można kupić bilety Kolei Śląskich. Do tej pory tego typu punkty znajdowały się w 13 miejscowościach w województwie śląskim . Teraz do tej listy dołączył także Wodzisław Śląski. Punkt jest zlokalizowany w poczekalni dworca autobusowego przy Galerii Karuzela przy ul. Targowej 19.

Ze względu na rosnącą liczbę podróżnych z Wodzisławia Śląskiego, Koleje Śląskie nie wykluczają także umieszczenia biletomatu w pobliżu wodzisławskiego dworca. Ostateczna decyzja może zapaść za kilkanaście tygodni, gdyż musi być poprzedzona m.in. analizą potoków podróżnych oraz wysokością sprzedaży biletów przy Galerii Karuzela.

Pasażerowie z Wodzisławia Śląskiego mogą również korzystać z pozostałych kanałów sprzedaży – zakup biletu w pociągu (bez dodatkowych opłat za obsługę) i przez Internet. W przyszłości przywrócona zostanie także możliwość zakupu biletu przez telefon komórkowy.

Spółka zauważa, że rośnie zainteresowanie przejazdami pociągami na tej linii i chcąc sprostać tej tendencji uruchamia dodatkowy kanał sprzedaży. Już wcześniej natomiast wprowadzono w tym regionie nowe bilety liniowe. Na podniesienie atrakcyjności transportu publicznego w tym regionie wpłynęło również uruchomienie bezpłatnej komunikacji autobusowej dowożącej mieszkańców do dworca PKP.

Według cennika Kolei Śląskich z Wodzisławia Śląskiego można np. za 3 złote dojechać do Chałupek, a stamtąd do Bohumina, gdzie otwierają się liczne możliwości podróży kolejowych po Czechach. 4 złote natomiast kosztuje przejazd z Wodzisławia  Śląskiego do Rybnika, a za 13 zł można dojechać do centrum Katowic.