Wczoraj (10.06) zainaugurowaliśmy nasze dodatkowe połączenia pomiędzy stacjami Ustroń i Wisła Głębce. Jest to inicjatywa realizowana wspólnie z miastami z myślą o turystach przybywających w Beskidy.

 

Na okres wakacji podróżni będą mieli na tej trasie do dyspozycji trzy dodatkowe pary połączeń w weekend. To jednak nie koniec niespodzianek. Turyści mogą również liczyć na bezpłatne przejazdy pomiędzy Ustroniem a Wisłą Głębce dzięki książeczce rabatowej wydawanej przez oba miasta dla wczasowiczów wnoszących opłatę klimatyczną w ramach akcji „Wisła, Ustroń – zostaję dłużej, dostaję więcej” . Taka książeczka rabatowa będzie wydawana m.in. w obiektach noclegowych w Wiśle i Ustroniu. Oprócz kuponów na przejazd pociągami, książeczka będzie zawierać rabaty również na inne atrakcje. Trójstronna umowa określająca warunki i zasady funkcjonowania bezpłatnych przejazdów pociągami dla turystów na trasie Wisła Głębce – Ustroń została podpisana w piątek 8 czerwca.

Więcej informacji na temat oferty można znaleźć w regulaminie akcji umieszczonym w naszej zakładce Turystyka. Umieściliśmy tutaj również  kilka przydatnych linków dla osób wybierających się na wycieczkę do Wisły i Ustronia – w tym np. kalendarz wydarzeń i imprez zaplanowanych na rok 2018. Warto do niego zajrzeć i zapoznać się z ofertą obu miast. Z pewnością każdy znajdzie tu  coś ciekawego dla siebie, w programie nie brakuje bowiem wydarzeń sportowych, muzycznych i kulturalnych. Z pewnością warto przy tym zwrócić uwagę np. na Tydzień Kultury Beskidzkiej, który co roku cieszy się dużą popularnością. W tym roku to święto będzie się odbywać od 28 lipca do 5 sierpnia.