Miniony weekend był bogaty w atrakcje, a to wszystko za sprawą kampanii Rok Kultury w Kolejach Śląskich. Wśród naszych gości znalazła się grupa artystyczna Wytrych, która umilała podróżnym czas spędzony w pociągu.

Grupa Wytrych swoją podróż rozpoczęła w Rydułtowach, gdzie w drodze do Katowic czytane były podróżnym wiersze. Pasażerowie otrzymali również Wytrychy i Wytryszki, czyli magazyn wydawany właśnie przez Wolną Inicjatywę Artystyczną Wytrych.

– Udało nam się rozdać ponad 100 egzemplarzy magazynu – mówi Wojciech Dobrowolski z grupy Wytrych. – Prócz magazynów podróżni otrzymali również poetyckie pocztówki – dodał. W trakcie podróży do Wytrychów dołączyli członkowie innych grup artystycznych takich jak Port Poetycki Chorzów czy GOK Gorzyce. O oprawę muzyczną zadbali Tadeusz Kolorz wraz z synem Mikołajem. Akompaniowali im Adam Marek z synem Krzysztofem.

Podróż odbyła się w towarzystwie poezji oraz muzyki, a grupie Wytrych udało się tą przemiłą atmosferą zarazić nie tylko podróżnych, drużynę pociągu, ale również osoby wypoczywające nad Sołą w Węgierskiej Górce, gdzie grupa zakończyła swoją poetycką podróż. Wszystkim podróżnym dziękujemy za miłą atmosferę i wzięcie udziału w wydarzeniu, jednocześnie zachęcamy do śledzenia innych inicjatyw związanych z Rokiem Kultury na naszej stronie internetowej.