Z okazji Dnia Dziecka przez całą sobotę (2 czerwca) najmłodsi będą mogli podróżować naszymi pociągami bezpłatnie. W tym dniu zapraszamy też do spotkań z naszym konduktorem w Centrum Obsługi Pasażera na katowickim dworcu.

 

Bezpłatne przejazdy będą obejmować wszystkie nasze połączenia, z wyjątkiem odcinka przygranicznego Chałupki-Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane. Z promocji mogą skorzystać wszystkie dzieci do 16. roku życia. W tym celu podczas przejazdu dzieci powinny mieć dokument potwierdzający wiek. Może to być np. książeczka zdrowia dziecka, zaświadczenie o odroczeniu spełniania obowiązku szkolnego lub legitymacja szkolna.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem będziemy mieli również okazję zapewnić dojazd na koncert charytatywny „Dzieci Dzieciom” w Ustroniu. Tym razem pojadą z nami podopieczni z Zespołu Szkół Specjalnych nr 40 z Zabrza, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Bytomia, Zespół Szkół Specjalnych z Siemianowic Śląskich, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Szczegółowe informacje na temat bezpłatnych przejazdów 2 czerwca można znaleźć w Regulaminie.