Rok 2017 rokiem studenta

Już od jutra (19.09) świeżo upieczeni studenci będą mogli skorzystać z naszej oferty specjalnej – biletu miesięcznego za złotówkę. Bilet będzie można zakupić za pomocą aplikacji SkyCash do końca października.

Bilety „Studenciak” mogą kupić studenci 1. semestru 1. roku 1. stopnia studiów licencjackich i inżynierskich oraz jednolitych magisterskich. Są to bilety za symboliczną złotówkę, miesięczne, imienne oraz obowiązujące w wybranej przez siebie relacji (z wyłączniem odcinka przygranicznego Chałupki-Bohumin).

Początkowo planowaliśmy, by sprzedaż tego biletu wystartowała wraz z symbolicznym początkiem roku akademickiego – a więc od 1 października. Ostatecznie jednak postanowiliśmy uruchomić ofertę wcześniej, tak aby jeszcze więcej studentów miało możliwość sprawdzić, jak podróżuje się naszymi pociągami.

Każda uprawniona osoba będzie mogła skorzystać z oferty jeden raz. Ważne przy tym, by pamiętać, że bilet Studenciak jest ważny z zaświadczeniem o przyjęciu na studia potwierdzonym przez dziekanat uczelni. Taki dokument oraz więcej szczegółów dotyczących oferty można znaleźć w zakładce Oferty – Rok Studenta. Do skorzystania z oferty będzie również uprawniała ważna legitymacja studencka – wydana nie wcześniej niż w lipcu 2017 roku.

Do końca września w aplikacji SkyCash dostępna jest też druga z naszych ofert specjalnych dla studentów. Jest to bilet Studencika Weekend, który pozwala na podróżowanie w wybrany weekend września – również za symboliczną złotówkę.