Czy Stadion Śląski kojarzy wam się tylko ze sportem? Jeżeli tak, to najwyższy czas porzucić te stereotypy! Przypomnimy najbardziej niezapomniane koncerty i zaprosimy was na sylwestrową imprezę organizowaną na Stadionie Śląskim przez Urząd Marszałkowski.

Przemiany ,jakie zaszły na przełomie lat 80. i 90. XX w. miały również wpływ na odbywające się na Stadionie Śląskim imprezy kulturalne. Już w 13 sierpnia 1991 roku odbył się wspominany do dziś przez miłośników ciężkich brzmień koncert AC/DC, Metallica oraz Queensrÿche w ramach koncertu Monsters of Rock. Cytując dziennikarzy muzycznych: „4 czerwca 1989 roku w naszym kraju skończył się komunizm, a 13 sierpnia 1991 skończył się koncertowy komunizm”. To wydarzenie z jednej strony pozostaje niezapomniane dla miłośników gatunku, z drugiej zaś – niedoceniane w kontekście ówczesnych przemian politycznych i kulturowych.

14 sierpnia 1998 roku na Stadionie Śląskim odbył się kolejny koncert Rolling Stones, który wspominany jest do dziś w prasie muzycznej. Był to drugi koncert zespołu po kultowym już koncercie w latach 60. oraz pierwszy koncert po upadku żelaznej kurtyny. Tutaj wystarczy cytat z ówcześnie publikowanej prasy: „Ten dzień przeszedł do historii! 14 sierpnia 1998 to najważniejsza data dla Polaków. Za kilka lat każdy uczeń będzie wkuwał opis wydarzeń tego dnia pod rygorem usadzenia na drugi rok. Otóż, Ladies & Gentelmen, mówimy o inwazji na Chorzów, czyli o koncercie The Rolling Stones, który odbył się w tym miejscu w ramach „Bridges to Babylon Tour”.”

kupbilet koleje śląskie

 

W następnych latach Kocioł Czarownic gościł wiele kapel światowej sławy, jak Red Hot Chilli Peppers, Pearl Jam czy U2. Fani legendarnego Bono utworzyli olbrzymią biało-czerwoną flagę, co zrobiło na muzyku niesamowite wrażenie, a sam koncert uznał za najlepiej zorganizowany ze wszystkich 80, jakie wówczas zagrał na swojej trasie. Po ponownym otwarciu, na przebudowanym już stadionie wystąpiły takie sławy jak grupa Guns N’ Roses czy Rammstein.

W tym roku na Stadionie Śląskim uczestniczyć możecie w trzeciej edycji Sylwestrowej Mocy Przebojów! Na ogromnej scenie najwięksi muzyczni artyści rozgrzeją do czerwoności wszystkich uczestników zabawy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Dzięki położeniu Stadionu Śląskiego, dotrzecie na niego ze stacji Chorzów Batory oraz Chorzów Miasto, gdzie wysiądziecie jadąc linią S1 (Gliwice – Katowice – Częstochowa) oraz linią S8 (Lubliniec – Bytom – Katowice)!