Kolejna niespodzianka z okazji Roku Kultury, tym razem gościliśmy na naszych pociągach muzyków zespołu Capella Nicopolensis.

Wczoraj (08.05) na podróżnych naszych pociągów na odcinku Mikołów – Leszczyn, czekała niemała niespodzianka w postaci koncertu na pokładzie pojazdu. Młodzieżowego zespołu Capellla Nicopolensis nie sposób było przeoczyć, gdyż prócz mnogiej liczby instrumentów, członkowie grupy byli ubrani w kostiumy z epoki późnego średniowiecza, renesansu oraz baroku. Prócz klasycznych utworów odgrywanych m.in. na fletach podłużnych, pasażerowie mogli usłyszeć również covery popularnych piosenek w wykonaniu flecistek z Mikołowa. Cała akcja była ściśle związana z promocją Mikołowskich Dni Muzyki, które trwać będą od 18 maja do 8 czerwca. Oczywiście zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

Przypominamy, że Rok Kultury będzie trwał aż do końca grudnia, w związku z czym zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych w celu śledzenia kolejnych atrakcji, w których Koleje Śląskie będą brały udział w ramach promocji kultury w naszym województwie.