Trzej Bracia z Katowic i Cieszyna

Z przyjemnością obserwujemy, że nasze połączenia bezpośrednie pomiędzy Cieszynem a stolicą Górnego Śląska cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pod koniec stycznia mieliśmy okazję gościć w naszym pociągu np. kilkadziesiąt osób, które wybrały się pociągiem na wycieczkę do Muzeum Śląskiego.

Pierwszym impulsem do uruchomienia bezpośrednich połączeń w relacji Katowice – Cieszyn była myśl o studentach, którzy często podróżują w tej relacji – i to nierzadko z instrumentami muzycznymi lub sztalugami, które trudniej przewozić autobusem. Jak się okazuje pomysł okazał się trafiony nie tylko z perspektywy studentów. 30 stycznia nasza drużyna pokładowa miała np. okazję porozmawiać z osobami, które postanowiły odwiedzić Muzeum Śląskie. Taki sposób na spędzenie wtorku wybrało blisko 70 osób.

– Wiele osób przyznawało, że już od dawna nosiło się z zamiarem wybrania do Muzeum Śląskiego, jednak wcześniej nie mieli zbyt wielu możliwości dotarcia do Katowic. Co ciekawe znalazły się również osoby, które na podróż pociągiem wybrały się z… Jastrzębia Zdroju. W tym wypadku to właśnie przejażdżka koleją stanowiła jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów wycieczki – opowiada Przemysław Szczepanek, kierownik pociągu. – Obsługując tę relację z przyjemnością obserwuję jak przybywa nam pasażerów. Mam nadzieję, że ten trend będzie się dalej utrzymywał – dodaje.