szklanka wody

Letnia pogoda dopisuje w najlepsze. Temperatura nierzadko przekracza 30 stopni Celsjusza. Planując podróż warto zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie.

Już nawet nieznaczna utrata wody i przegrzanie organizmu mogą skutkować: złym samopoczuciem, bólami i zawrotami głowy, nudnościami, zasłabnięciami. Dlatego tak ważne jest dbanie o prawidłowe nawodnienie organizmu – szczególnie podczas upałów. Planując nie tylko podróż, ale nawet dłuższe wyjście z domu, warto zaopatrzyć się w butelkę wody.

Gdyby jednak zdarzyło się, że podczas podróży, w pociągu, ktoś poczuje się słabo lub będzie potrzebował pomocy medycznej, nalezy zgłosić się z prośbą o pomoc do personelu pokładowego. Również do personelu pokładowego należy kierować prośby związane z działaniem klimatyzacji w pojeździe – czy to w celu podniesienia, czy też obniżenia temperatury.

W upały nie należy także zapominać o naszych czworonożnych towarzyszach – na wielu dworcach, czy w sklepach, a także w naszym Centrum Obsługi Pasażera na katowickim dworcu, można znaleźć specjalnie dla nich przygotowane miski  z wodą.