Od 18 do 21 lipca nasi południowi sąsiedzi będą gościć muzyków z całego świata w ramach festiwalu Colours of Ostrava. Amatorom muzycznych brzmień wyjeżdżających z naszego regionu przypominamy o naszej współpracy z Kolejami Czeskimi, dzięki której dotarcie na festiwal drogą kolejową powinno być jeszcze łatwiejsze.

 

Naszymi pociągami uczestnicy festiwalu mogą wygodnie dojechać do Bohumina po czeskiej stronie, skąd z dużą częstotliwością kursują pociągi Kolei Czeskich. Jeśli ktoś planuje się wybrać do Ostrawy w weekend, to szczególnie polecamy skorzystanie z biletu Silesia Weekend – na jego podstawie można bowiem podróżować po całym kraju morawsko-śląskim. Na podobnych zasadach działa również nasz bilet dobowy. Szczegóły naszej oferty podróżowania do Czech można znaleźć w zakładce Turystyka.

Oprócz tego dla osób wybierających się na Colours of Ostrava jeszcze jedna przydatna wskazówka w temacie komunikacji. Organizatorzy festiwalu przygotowali dla jego uczestników specjalny bilet DPO, który uprawnia do przemieszczania się w granicach miasta przez cztery festiwalowe dni. Bilet będzie miał formę jednorazowej papierowej opaski zakładanej na nadgarstek, którą można kupić w kioskach oznaczonych logiem DPO, automatach biletowych i wybranych sklepach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie festiwalu.