×

PRAGA

CHCESZ SIĘ WYBRAĆ NA WYCIECZKĘ W WEEKEND DO PRAGI?

Już za ok. 164 zł dwie osoby mogą pociągami Kolei Śląskich i Kolei Czeskich z Katowic pojechać do Pragi i z powrotem. Kup dwa bilety SilesiaWeekend Kolei Śląskich za 54,40 zł, wsiądź do pociągu Kolei Śląskich, który dojeżdża do czeskiej stacji Bohumin. Tam kup bilet przewoźnika České dráhy pod nazwą: Skupinová víkendová jízdenka (Grupowy weekendowy bilet) za jedyne 679 Kč. Następnie przesiądź się w Bohuminie na pociąg Kolei Czeskich i wyrusz w podróż do Pragi.

Zarówno bilet Skupinová víkendová jízdenka Kolei Czeskich, jak i bilet SilesiaWeekend Kolei Śląskich upoważniają także do powrotu – kolejno np. do Bohumina i np. do Katowic.

PAMIĘTAJ: Bilet Skupinová víkendová jízdenka jest biletem grupowym. Zatem może z niego skorzystać nawet 5 osób (w tym maksymalnie 2 osoby, które ukończyły 16. rok życia). Cena jest stała i niezależna od liczby osób. Osoby podróżujące na podstawie tego biletu nie muszą być ze sobą spokrewnione.

Zalety biletu Skupinová víkendová jízdenka:

  • Umożliwia całodobowe podróżowanie pociągiem po całej Republice Czeskiej
  • Nie ma ograniczeń przejechanej liczby kilometrów
  • Obowiązuje cały jeden dzień – w sobotę lub niedzielę
  • Z jednego biletu mogą skorzystać maksymalnie 2 osoby, które ukończyły 16. rok życia oraz maksymalnie 3 dzieci do 15 lat
  • Niska i stała cena 679 Kč!

 

RelacjaBiletCena w obie stronyLiczba osóbPrzewoźnicy
Katowice

Praga

Katowice
SilesiaWeekend KŚ
+
Skupinová víkendová síťová jízdenka
około 164 zł2Koleje Śląskie
+
České dráhy

 

Co warto zobaczyć w Pradze:

Zamek na Hradczanach

Jest największą tego typu budowlą świata, gdzie rezyduje prezydent Republiki Czeskiej. W obrębie całego wzgórza znajduje się też podgrodzie, mury obronne, ogrody zamkowe, dziedzińce, Katedra Św. Wita czy słynna Złota Uliczka. To właściwie kompleks budynków, niż jeden budynek. Aby uniknąć kolejek radzimy zacząć zwiedzanie wcześnie rano.

Josefov – dzielnica Żydowska

Praska dzielnica żydowska – Josefov leży w obrębie Starego Miasta. Na przestrzeni 800 lat miejsce to było zamieszkiwane przez jedną z największych, europejskich społeczności żydowskich. Większość dzielnicy zachowała swój dawny charakter. Na terenie Josefova znajduje się Stary Cmentarz Żydowski, ratusz, sala obrzędowa oraz aż sześć synagog: Staronowa, Pinkasa, Maiselowa, Hiszpańska, Klausowa i Wysoka.

Malá Strana

Romantyczna dzielnica położona na lewym brzegu Wełtawy, u stóp praskiego zamku. Obfituje w piękne kamienice, uliczki i kościoły. Do jej głównych atrakcji należy Ściana Lenona, kościół św. Mikołaja oraz ogrody schodzące wprost do rzeki nieopodal mostu Karola. Warto pospacerować po dzielnicy rano kiedy uliczki są jeszcze puste. Polecamy zwiedzić również Ogrody Wallensteina czyli zespół pałacowo-ogrodowy w stylu francuskim.

Rynek staromiejski

Praga posiada jedno z najpiękniejszych starych miast w Europie, jego centrum stanowi Rynek Staromiejski. Otaczają go wiekowe kościoły i kamienice. Na środku rynku stoi pomnik Jana Husa – czeskiego reformatora, spalonego na stosie 500 lat wcześniej, twórcy Husytycyzmu – ruchu religijno-politycznego. Główną atrakcję rynku stanowi Ratusz Staromiejski z zegarem astronomicznym – Orloj. Od 600 lat zegar pokazuje dokładny czas oraz położenie ciał niebieskich na nieboskłonie.