×

OŁOMUNIEC

CHCESZ SIĘ WYBRAĆ NA WYCIECZKĘ W WEEKEND DO OŁOMUŃCA?

Sobotnia lub niedzielna wycieczka z Katowic do Ołomuńca i z powrotem jest bardzo atrakcyjna cenowo dzięki honorowanym biletom Kolei Śląskich przez Koleje Czeskie na terenie regionu Morawsko-śląskiego. Kup bilet sieciowy imienny dobowy lub bilet SilesiaWeekend Kolei Śląskich, wsiądź do pociągu Kolei Śląskich, który dojeżdża do czeskiej stacji Bohumin. Bilet czeskiego przewoźnika możesz kupić za pośrednictwem strony internetowej albo w kasach biletowych w holu głównym dworca w Bohuminie. Pamiętaj bilet do Ołomuńca kup od stacji Hranice na Moravě czyli od miejscowości do której możesz jeszcze dojechać na honorowanym przez Koleje Czeskie bilecie Kolei Śląskich. Następnie przesiądź się w Bohuminie na pociąg Kolei Czeskich i wyrusz w podróż do Ołomuńca bez żadnych dodatkowych biletów i opłat! Cena biletu SilesiaWeekend z Katowic do stacji Hranice na Moravě w obie strony to jedyne 27,20 zł! Cena biletu Kolei Czeskich ze stacji Hranice na Moravě do Ołomuńca w obie strony kosztuje około 18 zł. Łączna cena dla jednej osoby z Katowic do Ołomuńca w obie strony wynosi około 45 zł!

 

RelacjaBiletCena w obie stronyLiczba osóbPrzewoźnicy
Katowice – Hranice na MorawieSilesiaWeekend KŚ45 zł1Koleje Śląskie
+
České dráhy
Hranice na Morawie – Ołomuniecbilet Kolei Czeskich

 

Co warto zobaczyć w Ołomuńcu:

Rynek

Rynek w Ołomuńcu dzieli się na Górny i Dolny. Na Górnym Rynku, poza Ratuszem wzrok przyciąga Pałac Edelmanna z przepięknie zdobioną renesansową fasadą oraz wspaniałą Kolumną Trójcy Świętej. Po drugiej stronie ratusza bije Fontanna Cezara. Środek placu zajmują dwie kolejne fontanny – Neptuna i Jowisza oraz Kolumna Mariańska.

Zamek

Zamek w Ołomuńcu to w zasadzie kompleks budowli o różnym charakterze. W jego skład wchodzą Katedra świętego Wacława, Pałac Biskupi, Dom Kapituły, w którym mieści się dziś Muzeum Archidiecezjalne, kaplice świętej Anny i świętej Barbary. Jest to najbardziej rozległy zabytek całego miasta.

Zabytki sakralne

Ołomunieckie kościoły i kaplice reprezentują wszystkie najważniejsze style architektoniczne, począwszy od romańskiego, a na neogotyckim skończywszy. Główne dominanty ołomunieckiej starówki stanowi katedra św. Wacława i monumentalna barokowa kopuła kościoła św. Michała.