×

BRNO

CHCESZ SIĘ WYBRAĆ NA WYCIECZKĘ W WEEKEND DO BRNA?

Sobotnia lub niedzielna wycieczka z Katowic do Brna i z powrotem jest bardzo atrakcyjna cenowo dzięki honorowanym biletom Kolei Śląskich przez Koleje Czeskie na terenie regionu Morawsko-śląskiego. Kup bilet sieciowy imienny dobowy lub bilet SilesiaWeekend Kolei Śląskich, wsiądź do pociągu Kolei Śląskich, który dojeżdża do czeskiej stacji Bohumin. Bilet czeskiego przewoźnika możesz kupić za pośrednictwem strony internetowej albo w kasach biletowych w holu głównym dworca w Bohuminie. Pamiętaj bilet do Brna kup od stacji Hranice na Moravě czyli od miejscowości do której możesz jeszcze dojechać na honorowanym przez Koleje Czeskie bilecie Kolei Śląskich. Następnie przesiądź się w Bohuminie na pociąg Kolei Czeskich i wyrusz w podróż do Brna bez żadnych dodatkowych biletów i opłat! Cena biletu SilesiaWeekend z Katowic do stacji Hranice na Moravě w obie strony to jedyne 27,20 zł! Cena biletu Kolei Czeskich ze stacji Hranice na Moravě do Brna w obie strony kosztuje około 51 zł. Łączna cena dla jednej osoby z Katowic do Brna w obie strony wynosi około 78 zł!

 

RelacjaBiletCena w obie stronyLiczba osóbPrzewoźnicy
Katowice – Hranice na MorawieSilesiaWeekend KŚ78 zł1Koleje Śląskie
+
České dráhy
Hranice na Morawie – Brnobilet Kolei Czeskich

 

Co warto zobaczyć w Brnie:

Zamek Špilberk

Zamek zbudowany został w drugiej połowie trzynastego wieku, na górującym nad miastem skalistym wzgórzu, od którego przejął nazwę. Zamek stanowi jedną z dominant miasta. Z gotyckiego zamku czeskich królów i siedziby morawskich margrabiów, w siedemnastym wieku zmienił się w silną, barokową twierdzę. Špilberk jest obecnie dzięki pięknym widokom rozciągającym się z jego murów ulubionym miejscem spotkań i spacerów. W letnich miesiącach odbywają się tutaj koncerty, przedstawienia i inne akcje kulturalne.

Katedra św. Piotra i Pawła

Kościół dominuje nad całą Starówką. Świątynia ładnie prezentuje się z zewnątrz ale warto też wejść do środka, żeby zobaczyć autentyczny gotycki ołtarz, piękne witraże w prezbiterium oraz największy zabytek tego miejsca – pochodzącą z początków XIV wieku kamienną rzeźbę madonny z dzieciątkiem. Można także wejść na wieże, do skarbca oraz do Kaplicy Zwiastowania.

Krypty Klasztoru Kapucynów

Wewnątrz zobaczymy zwłoki mnichów oraz umieszczone w zaszklonych trumnach szczątki możnych miasta. Ciała mnichów nie były poddane mumifikacji ale zostały zasuszone.