26.01 w ramach zakończenia akcji „Kolej na ferie” ponownie zapraszamy do zwiedzania naszej bazy. A że akurat trwają obchody Dnia Babci i Dziadka, to zachęcamy młodzież, by do wspólnego zwiedzania zaprosić seniorów – będzie to dobra okazja do tego, by powspominać własne podróże i przekonać się, jak zmieniła się kolej w ciągu ostatnich lat.

 

Podobnie jak podczas pierwszego zwiedzania, tak i tym razem wśród atrakcji, które czekają na uczestników wycieczki, znajdzie się m.in. możliwość zajrzenia do kabiny maszynisty, porozmawiania z pracownikami kolejowymi i zwiedzenia naszej hali. Nie zabraknie też wyjątkowych „smaczków”, jak np. szansy na zajrzenie do pojazdu… od spodu.

Uczestników wycieczki na naszą bazę zawiezie specjalnie przygotowany na tę okazję pociąg. Odjazd w kolejową podróż nastąpi w niedzielę z peronu czwartego dworca głównego w Katowicach . Wcześniej jednak trzeba dokonać rejestracji poprzez nasz formularz internetowy. Wycieczka jest bezpłatna.

 

AKTUALIZACJA II – ze względu na duże zainteresowanie uruchamiamy kolejną turę zwiedzania – wyjazd z dworca o godzinie 14, rezerwacja od dzisiaj od godziny 17:00.

 

Niestety, ze względów bezpieczeństwa liczba wolnych miejsc na zwiedzanie jest ograniczona, dlatego warto nie zwlekać z rezerwowaniem miejsca. Niemniej jednak jeśli zainteresowanie wycieczką okaże się naprawdę duże, postaramy się uruchomić dodatkowe tury do zwiedzania.

Przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa rekomendowane jest, by w wycieczce brały udział dzieci powyżej 5 roku życia (hala nie jest przystosowana do przejścia dla osób niepełnosprawnych). Oczywiście najmłodsi uczestnicy wycieczki muszą przebywać pod opieką rodziców lub opiekunów. Pamiętajmy też o wygodnym obuwiu i ciepłym ubraniu.