Z początkiem listopada nasza oferta wzbogaciła się o dwie nowe propozycje – Bilet Katowicki i Bilet USB R-W dedykowany połączeniom pomiędzy Rybnikiem a Wodzisławiem. W obu przypadkach podróżni mogą korzystać nie tylko z pociągów, ale również komunikacji drogowej.

  

Pierwsza z propozycji – czyli Bilet Katowicki – uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami, tramwajami i autobusami w obrębie Katowic. W przypadku połączeń kolejowych oznacza to zatem, że bilet obejmuje swoim zasięgiem osiem stacji: Katowice Szopienice Południowe, Katowice Zawodzie, Katowice, Katowice Załęże, Katowice Brynów, Katowice Piotrowice, Katowice Podlesie oraz Katowice Ligota. Jest to bilet miesięczny, a jego cena wynosi 119 zł. Dzięki temu mieszkańcy Katowic otrzymali możliwość podróżny dowolnym środkiem transportu na terenie całego miasta w konkurencyjnej cenie. Więcej szczegółów na temat oferty można znaleźć w zakładce Oferty – Z innymi przewoźnikami.

Na obecną chwilę bilet jest do kupienia w naszych kasach i u obsługi w pociągu, w kolejnej fazie bilet będzie wdrażany do systemu SkyCash oraz wprowadzany do sprzedaży w tzw. Punktach na Mieście. W pierwszym dniu obowiązywania tej oferty sprzedało się już ponad 25 biletów.

Druga oferta jest natomiast skierowana do mieszkańców okolic Rybnika i Wodzisławia Śląskiego. Bilet USB R-W – czyli Uniwersalny Subregionalny Bilet Rybnik-Wodzisław – posiada kilka różnych wariantów dopasowanych do potrzeb poszczególnych podróżnych. W najmniej rozbudowanej opcji (strefa R – W) są to przejazdy pociągami Kolei Śląskich w relacji Rybnik-Wodzisław Śląski, natomiast strefa o najszerszym zasięgu (R++ W+) oprócz przejazdów pociągami Kolei Śląskich w relacji Rybnik – Wodzisław Śląski obejmuje również stacje Rybnik Paruszowiec, Leszczyny, Czerwionka Dębieńsko, Rybnik, Rybnik Piaski, Rybnik Gotartowice, Szczejkowice, Żory, Rybnik Niedobczyce, Rybnik Niewiadom, Rydułtowy, Łuków Śląski, Sumina Wieś, Sumina, a także przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez ZTZ w Rybniku w granicach i poza granicami Rybnika oraz komunikacją miejską w Wodzisławiu Śląskim. Aby sprawdzić, jaka opcja będzie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb, najlepiej skorzystać z grafik prezentujących zasięg poszczególnych stref.

Szybka Kolej Miejska między Rybnikiem a Wodzisławiem Śląskim to jednocześnie przykład dobrej współpracy z samorządami. Dla przypomnienia – w czerwcu br. dzięki wsparciu obu miast liczba naszych połączeń między Rybnikiem a Wodzisławiem wzrosła w dni robocze o 29 pociągów, a w dni wolne od pracy – o 18. Przy współpracy z lokalnymi samorządami uruchamialiśmy w tym roku również weekendowe wahadło pomiędzy Wisłą a Ustroniem działające w okresie wakacji.

Listopad w Kolejach Śląskich to nie tylko nowe oferty, ale również rozszerzenie współpracy z KZK GOP. Od 31 października papierowe bilety dobowe KZK GOP uprawniają bowiem do jednego przejazdu w naszych pociągach pomiędzy przystankami na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Warto przy tym pamiętać, że w przypadku, gdy pasażer odbywa pierwszą podróż pociągiem KŚ, ma obowiązek zgłoszenia się do pracownika personelu pokładowego, w celu oznaczenia rozpoczęcia terminu ważności biletu papierowego 24-godzinnego (dobowego). Więcej szczegółów na temat tej propozycji można znaleźć w zakładce Honorowanie biletów innych przewoźników.