Od dzisiaj (31.01) w naszym Centrum Obsługi Pasażera można kupić bilety czeskiej firmy transportowej LEO Express.

Katowice są strategicznym punktem w siatce połączeń LEO Express. Ze stolicy Śląska można dojechać m.in. do Wiednia, Lwowa, Pragi, Łodzi, Warszawy czy Trójmiasta. Na pokładzie swoich autokarów i pociągów LEO Express oferuje różne klasy podróży – Economy, Business oraz Premium (dostępna w pociągach). Pojazdy wyposażone są m.in. w darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne oraz wyszkoloną obsługę pokładową.

Dla Kolei Śląskich ta współpraca ma przynieść przychody z tytułu prowizji od sprzedaży biletów w naszym Centrum Obsługi Pasażera. Przede wszystkim jednak chcemy pokazywać, że jak dwie strony chcą zrobić razem dla pasażerów coś interesującego, to się da.

W Centrum Obsługi Pasażera będzie można zakupić bilety na wszystkie kursy obsługiwane przez czeskiego przewoźnika – zarówno kolejowe, jak i autobusowe. Możliwa będzie płatność kartą, wybór klasy podróży oraz zakup biletu powrotnego w zaplanowanym przez siebie terminie.

LEO Express to kolejny przewoźnik z Czech, z którym prowadzimy współpracę. Od grudnia 2015 roku KŚ współpracują z Kolejami Czeskimi (CD), dzięki czemu realizowane są połączenia transgraniczne do Bohumina i Czeskiego Cieszyna, a na niektórych naszych biletach (jak np. SilesiaWeekend) można podróżować po całym kraju morawsko-śląskim.