×

Koleje Śląskie na ferie

Ferie zimowe w województwie śląskim trwają w najlepsze! To doskonała okazja dla mieszkańców tego zróżnicowanego regionu, do odkrycia na nowo oferty Kolei Śląskich. Podróż koleją może być okazją do spędzenia wolnego czasu nie tylko na terenie województwa. Ponad 400 pociągów uruchamianych codziennie daje ogromny potencjał do podróży turystycznych. Dodatkowym atutem jest taryfa, w ramach której każdy pasażer może dobrać najbardziej opłacalną cenowo wersję podróży Kolejami Śląskimi. Według wszystkich najnowszych badań kolej to jeden z najbezpieczniejszych środków transportu.

W okresie ferii zimowych przewoźnik co roku uruchamia specjalny pociąg „Ornak”. To połączenie kolejowe Katowic i Zakopanego. Wybór podróży koleją do stolicy Tatr jest nie tylko wygodną i bezpieczną alternatywą, ale również atrakcyjną pod względem turystycznym i krajoznawczym. Po pokonaniu beskidzkiej części trasy, pasażerowie mogą podziwiać tatrzańskie krajobrazy z perspektywy wygodnych siedzeń i dużych okien pociągu.

Do stolicy Małopolski wygodnie i komfortowo można dostać się bezpośrednim połączeniem z Katowic. Sporym atutem wyboru kolei na tej trasie jest krótki czas przejazdu (średnio około 1 godziny) oraz niski koszt (bilet normalny w taryfie podstawowej kosztuje 14,50 zł). Na tej trasie najczęściej kursują ciche i przestronne Impulsy wyposażone w najnowocześniejszej technologii siedzenia oraz gniazdka 230V.

Miłośnicy beskidzkich wycieczek mogą skorzystać z oferty „Poza Szczytem”, która skierowana jest do wszystkich podróżujących pociągami Kolei Śląskich poza godzinami szczytu komunikacyjnego. To innowacyjne w skali kraju rozwiązanie. Korzystając z tej oferty podróż może być przystępniejsza cenowo nawet do 20%.

Czas ferii zimowych to również możliwość wspólnego spędzenia czasu z najbliższymi, rodziną oraz znajomymi, a Jura Krakowsko-Częstochowska jest idealnym miejscem na długie spacery czy wypad za miasto. Do jurajskich szlaków dojechać można przede wszystkim pociągami linii S1, na której stale kursują najnowocześniejsze składy w całym, liczącym ponad 60 pojazdów, parku taborowym Kolei Śląskich. Spośród ofert dostępnych w taryfie przewozowej polecamy skorzystać z oferty „Mała Grupa Poza Szczytem”. Na czym polega oferta? Dwie do pięciu osób wspólnie odbywających przejazd mogą nabyć bilet jednorazowy na przejazd w jedną stronę lub tam i z powrotem ze zniżką 25%.

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Katowice to miasto tętniące życiem, oferujące bogatą ofertę kulturalną, rozrywkowa, gastronomiczną czy handlową. Katowice są sercem Kolei Śląskich, to tu znajduje się baza, ale też skupia się większość linii kolejowych. Podróżowanie staje się łatwiejsze dzięki wprowadzeniu jednolitej taryfy z GZM. Do dyspozycji jest zintegrowany bilet, który obowiązuje przez 24 godziny i pozwala podróżować różnymi środkami transportu publicznego.

Śląski przewoźnik kolejowy stale podejmuje działania, mające na celu zachęcenie do bezpiecznego podróżowania koleją. Wszystkie przytoczone zalety wyboru kolei, jako doskonałego środka transportu, podkreślają jego wygodę, krótki czas podróży, bezpieczeństwo i ekologię. Nowe atrakcyjne oferty to wyraźne wskazanie priorytetowej funkcji pasażera w dalszym procesie rozwoju Kolei Śląskich.

Jeśli podróż w ferie to tylko z Kolejami Śląskimi!