Na tegoroczne Święto Szlaków Zabytków Techniki po raz kolejny przygotowaliśmy 25 000 kuponów upoważniających do bezpłatnych przejazdów. 9 czerwca każdy kupon będzie umożliwiał zainteresowanym dwa przejazdy naszymi pociągami. Dzień później – 10 czerwca – dwa przejazdy specjalne kolejową obwodnicą GOP.

Aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami uczestnicy festiwalu najpierw muszą zdobyć kupony. Będą one dostępne w kilkudziesięciu miejscach w wielu miejscowościach województwa śląskiego. Następnie kupon wystarczy odpowiednio wypełnić i okazać w pociągu podczas kontroli biletów. Wszystkie informacje (m.in. o tym skąd i kiedy można odebrać kupony oraz jak je wypełniać) można znaleźć m.in. w regulaminie promocji bezpłatnych przejazdów.

Kupon upoważnia do bezpłatnej podróży po wypełnieniu dwóch odcinków na jego odwrocie. Są one opisane jako „dla pasażera” i „dla konduktora” oraz oznaczone literami A i B. Na każdym odcinku należy wpisać stację początkową, stację końcową oraz godzinę odjazdu. Podczas kontroli konduktor oderwie jedną część. Pozostałą część kuponu należy zachować. W tym roku warto zachować kupon po przejeździe, ponieważ dodatkowo upoważnia on do 50% zniżki na bilety do Muzeum Śląskiego. Oferta ta jest ważna do końca czerwca.

Poniżej przedstawimy przykład poprawnie wypełnionego kuponu dla jednej osoby na jeden przejazd:

 

Już piąty  raz jesteśmy oficjalnym przewoźnikiem Industriady. Każdego roku w dniu tego wydarzenia zauważamy, że nasza oferta przewozowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku z naszej industrialnej propozycji skorzystało ok. 6200 pasażerów. Podróżni w sumie przejechali naszymi pociągami prawie 430 tys km.

W tym roku finał Industriady wyjątkowo odbędzie się poza aglomeracją, dlatego po raz pierwszy uruchomimy dodatkowy pociąg, który zapewni możliwość dotarcia do i powrotu z Rybnika Niewiadomia. Przejazd w tym pociągu będzie możliwy m.in. na podstawie bezpłatnych kuponów industriadowych – natomiast osoby nieposiadające kuponu będą miały możliwość nabycia biletu w kasie lub u obsługi, zgodnie z obowiązującą taryfą. Poniżej zamieszczamy rozkład jazdy tego pociągu:

Industriada 2018 - dodatkowe pociągi Katowice - Rybnik Niewiadom - Katowice

 

10 czerwca (niedziela) – dla tych, którym ciągle jeszcze mało industrialnych atrakcji – zorganizujemy dwa przejazdy specjalne trasą, którą obecnie nie kursują pociągi pasażerskie. Przejazdy rozpoczną się i zakończą w Bytomiu. Trasa będzie prowadzić m.in. przez Gliwice, Zabrze Makoszowy, Dąbrówkę Małą i Siemianowice Śląskie, a przejazdy będą obsługiwane przez pojazd Elf 2, czyli najnowszy nabytek Kolei Śląskich. Liczba uczestników każdego przejazdu jest ograniczona, w związku z czym na tydzień przed wydarzeniem zostanie uruchomiona internetowa rezerwacja miejsc. Bilet na przejazd będzie kosztował 34 złote – będzie on uprawniał nie tylko do udziału w przejeździe specjalnym, ale również do podróżowania innymi pociągami Kolei Śląskich w tym dniu. Dodatkowo osoby, które zarezerwują i wykupią bilet na pierwszy przejazd specjalny, będą mogły rozpocząć swoją podróż już w Katowicach i komfortowo dojechać do Bytomia, gdzie rozpocznie się właściwa trasa. Natomiast osoby, które zarezerwują i wykupią bilet na drugi przejazd specjalny, będą mogły tym samym składem wrócić do Katowic po zakończonym kursie.

Rezerwacji można dokonać na stronie: http://okazjonalne.kolejeslaskie.com/.

Poniżej podajemy szczegółowe rozkłady jazdy dodatkowych pociągów:

Industriada 2018 - pociągi okolicznościowe na niedzielę

 

Więcej informacji o wydarzeniach Święta Szlaku Zabytków Techniki – Industriada 2018 znajdą Państwo tutaj: industriada.pl