W najbliższy weekend (16-17.03) odbędzie się kolejna edycja festiwalu „Kolei w Miniaturze”. Jak co roku na zwiedzających czeka masa atrakcji, a Koleje Śląskie również tym razem pełnią rolę partnera festiwalu.

To już czwarta odsłona imprezy pod nazwą „Kolej w Miniaturze”, najpopularniejszego eventu związanego z modelarstwem tematyki kolejowej w południowej części Polski. Wydarzenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem, z czego wynika chociażby ogromna frekwencja ostatniej edycji festiwalu. Jak zawsze na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, które zostały przygotowane z myślą o młodszych jak i starszych wielbicielach kolei oraz samego modelarstwa. Z pewnością można liczyć na ogrom różnego rodzaju modeli lokomotyw i wagonów, starannie wykonanych makiet oraz dioram. Dodatkowo będzie można stworzyć własny model oraz nauczyć się sterować lokomotywami i ruchem pociągów na makiecie. Nie zabraknie również największej atrakcji festiwalu, jaką jest samodzielne poprowadzenie lokomotywy na symulatorze.

Również nasza spółka przygotowała szereg atrakcji dla uczestników festiwalu, na którym będzie można odwiedzić nasze stoisko promocyjno-informacyjne i zaopatrzyć się w koszulki z logiem KŚ – warto wspomnieć, iż swoją premierę będą miały niebieskie koszulki KŚ oraz Eko torby z naszym logiem w tym samym kolorze. Poza tym znane i lubiane multitools jak i wiele, wiele innych gadżetów, w tym również te dla młodszych miłośników kolei. Jednocześnie gorąco zapraszamy do naszego stoiska tych, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat pracy w Kolejach Śląskich.

Impreza odbędzie się w sali sportowej i pomieszczeniu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu , przy ul. Jana Kilińskiego 31. Wszystkich pasjonatów kolei jak i modelarstwa gorąco zapraszamy. Więcej informacji na stronie http://www.festiwal.kmd.pl/.