Dworzec w Gliwicach oficjalnie otwarty

14 grudnia oficjalnie przedstawiono gliwicki dworzec w nowej odsłonie. Swój wkład w tę uroczystość miały również Koleje Śląskie.

Gliwice są jednym z ważniejszych kierunków kursowania pociągów Kolei Śląskich. W dzień roboczy obsługiwanych jest tutaj prawie 70 połączeń KŚ. Do dyspozycji podróżnych na dworcu są trzy okienka kasowe oraz dwa biletomaty. Śląskiego przewoźnika nie mogło zatem zabraknąć na uroczystym otwarciu.

– Cieszy nas fakt, że od środy podróżni w Gliwicach mogą korzystać z dworca klasy Premium – podkreśla Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy KŚ. –  Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania dla osób niepełnosprawnych – dodaje.

Aby uczcić ten awans gliwickiego dworca do najwyższej klasy, Koleje Śląskie przygotowały kilka niespodzianek. Największą była oczywiście możliwość zwiedzania jednego z pojazdów śląskiego przewoźnika. Łącznie z możliwością zajrzenia tam, gdzie na co dzień pasażerowie nie mają wstępu – czyli do kabiny maszynisty. Jak zwykle możliwość zrobienia sobie zdjęcia za sterami pociągu przyciągała przede wszystkim dzieci, ale nie zabrakło i starszych miłośników kolei.

Dużą popularnością cieszył się również konkurs Kolei Śląskich, w którym do wygrania były bilety oraz koszulki. Bilety można było też wygrać w quizie organizowanym przez głównego gospodarza – PKP SA. Podczas uroczystości promowano również ofertę śląskiego przewoźnika, m.in. wyświetlane były filmy promocyjne.