Długi weekend z Kolejami Śląskimi

W związku z nadchodzącym długim weekendem i większą liczbą wolnych dni rozszerzamy okres ważności niektórych naszych ofert. Dłużej będzie można podróżować na biletach Silesia Weekend oraz Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny. W związku z tym informujemy o ciekawych propozycjach spędzenia tego długiego weekendu.

Pierwsza z ofert – Silesia Weekend – będzie ważna od godziny 18:00 w środę (14 sierpnia) do godziny 6:00 w poniedziałek (19 sierpnia). Natomiast z drugiej oferty, skierowanej do rodzin, będzie można korzystać od godziny 14:00 w środę (14 sierpnia) do godziny 24:00 w niedzielę (18 sierpnia).

Dla tych, którzy planują ciekawie spędzić ten długi sierpniowy weekend, z pewnością atrakcyjnymi kierunkami będą, bardzo popularne w okresie letnim, kierunki górskie. Szczególnie polecamy pociągi w kierunku Wisły, Żywca oraz oczywiście połączenia zmierzające w stronę Zakopanego. Entuzjastom rowerowych wypraw może zaproponować pociągi do Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego lub Kalet, skąd blisko do trasy Leśnej Rajzy, która w trakcie długiego weekendu również będzie organizowała ciekawe wydarzenia sportowo-turystyczne. Warto też pamiętać, że dzięki ofercie Silesia Weekend można dojechać również do Czech.

Dodatkowo przypominamy, iż w trakcie wakacji w dalszym ciągu obowiązuje oferta specjalna „Kolej na Muzea”, dzięki której można odwiedzić placówki kulturowe znajdujące się na terenie całego województwa śląskiego. Z takiej propozycji może skorzystać każdy, kto pokaże kasjerowi w muzeum ważny bilet Kolei Śląskich, obejmujący miejscowość, w której znajduje się dana placówka. W zależności od danej jednostki możliwy rabat do uzyskania będzie wynosić od 20 do 100 procent. Z biletem Kolei Śląskich można taniej zwiedzić m.in. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Muzeum Browarów Książęcych w Tychach oraz Walcownię Cynku w Katowicach-Szopienicach. Dodatkowo wyjątkowe miejsce na liście wszystkich uczestników akcji trzeba przyznać Muzeum Powstań Śląskich, z racji obchodzonego w tym roku 100-lecia Powstań Śląskich.

Wszystkich podróżnych, chcących ciekawie spędzić ten długi weekend sierpniowy zachęcamy do wybrania się w podróż Kolejami Śląskimi i odkrywania atrakcji w naszym województwie i nie tylko. Pełną listę obiektów objętych akcją „Kolej na Muzea” można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce Turystyka. W powyższej zakładce znajduje się również więcej szczegółów na temat innych polecanych przez nas kierunków, ze szczególnym uwzględnieniem propozycji wycieczek po kraju morawsko-śląskim (i nie tylko) w Czechach.