Już jutro (15.08) odbędzie się w Katowicach defilada z okazji Święta Wojska Polskiego i 100. Rocznicy I Powstania Śląskiego. Z tej okazji uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać tego dnia z bezpłatnych przejazdów naszymi pociągami. Na tę okoliczność uruchomione zostaną również dodatkowe połączenia Kolei Śląskich. 

W ramach ułatwienia dotarcia na uroczystość uczestnicy wydarzenia będą mogli w dniu 15 sierpnia skorzystać z bezpłatnych pociągów Kolei Śląskich, tak aby dotrzeć na defiladę i wrócić do domu ze wspólnego świętowania. Biorąc pod uwagę skalę zainteresowania tym wydarzeniem informujemy, iż w tym dniu może występować wzmożony ruch potoków pasażerskich, w związku z tym uruchomione zostaną dodatkowe połączenia, które można znaleźć poniżej:

 

Dodatkowo informujemy, że uczestnicy uroczystości mają możliwość skorzystania na stacji Katowice Zawodzie, skąd można również dotrzeć na miejsce defilady, która swój bieg rozpocznie właśnie na ul. Bagiennej, znajdującej się w pobliżu ww. stacji. Jednocześnie informujemy o powołaniu zespołu organizacyjnego, który będzie na bieżąco monitorował przemieszczanie się podróżnych. Uczestnicy defilady będą mogli skorzystać z pomocy informatorów mobilnych, którzy będą w tym dniu znajdować się na terenie dworca w Katowicach. Szczegółowe informacje będzie można również uzyskać telefonicznie dzwoniąc na bezpłatną infolinię Kolei Śląskich – tel.: + 48 32 428 88 88. Przejazdy uczestników defilady będą również zabezpieczone przez odpowiednie służby.

Szczegółowe informacje na temat bezpłatnych przejazdów 15 sierpnia można znaleźć w Regulaminie.