Długi weekend z Kolejami Śląskimi

W związku z ogłoszeniem 12 listopada dniem wolnym od pracy informujemy, że nasze pociągi będą w tym dniu kursować zgodnie z rozkładem na dni robocze. Wydłużone zostanie natomiast okres obowiązywania ofert weekendowych – czyli Silesia Weekend i Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny.

 

Taka decyzja jest podyktowana przede wszystkim zbyt krótkim czasem na ewentualne wprowadzenie zmian do rozkładu jazdy. Jest on układany z dużym wyprzedzeniem i nie ma możliwości wdrożenia tak dużych modyfikacji w ciągu kilku dni. W miarę możliwości będziemy się jednak starać, by kursy o potencjale turystycznym były w tym dniu obsługiwane pojemnym taborem. Przypominamy przy tym, że przed planową podróżą warto zapoznać się z informacją o aktualnie prowadzonych pracach modernizacyjnych PKP PLK, które powodują, że na niektórych odcinkach zamiast pociągów kursują autobusy zastępcze.

Z okazji dłuższego weekendu rozszerzony zostanie termin obowiązywania naszych biletów weekendów – Silesia Weekend i Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny. Pierwsza z ofert – Silesia Weekend – będzie ważna od godziny 18:00 w piątek (9 listopada) do godziny 6:00 we wtorek (13 listopada). Natomiast z drugiej oferty, skierowanej do rodzin, będzie można korzystać od godziny 14:00 w piątek (9 listopada) do godziny 24:00 w poniedziałek (12 listopada).

UWAGA AKTUALIZACJA – ze względu na trudności po stronie PKP Informatyka w poniedziałek (12.11) nie będzie już możliwości zakupu biletów weekendowych, natomiast te kupione wcześniej będą przez nas honorowane w rozszerzonym terminie.