Nowy rozkład jazdy od 11 czerwca

W związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych, 11 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do 2 września br.

Konieczność wprowadzenia korekty jest podyktowana pracami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – czyli PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Wakacje to czas wzmożonych remontów na torach, stąd też na wielu trasach naszych pasażerów czeka sporo zmian.

Najważniejszymi zmianami będą m.in.:

  • Od 10 lipca do 2 września część pociągów linii S4 (Tychy Lodowisko – Sosnowiec Główny), S5 (Katowice – Zwardoń), S7/S71 (Katowice – Racibórz/Bohumin) i S6 (Katowice – Wisła Głębce) będzie kursować drogą okrężną przez Hajduki i Radoszowy, z pominięciem przystanku Katowice Brynów.
  • Od 20 VII – do 2 IX będzie obowiązywać zamknięcie pomiędzy stacjami Wisła Obłaziec a Wisła Głębce. Z tego względu na powyższym odcinku jesteśmy zmuszeni wprowadzić zastępczą komunikację autobusową. W przypadku dwóch pociągów stacją przesiadkową będzie Ustroń Polana – dotyczy to pierwszego kursu z Wisły Głębce (pociąg nr 44280) i ostatniego do Wisły Głębce (pociąg nr 49321).
  • W okresie 1-10 VIII do dyspozycji przewoźników będzie oddany tylko jeden tor z Katowic do Katowic Ligoty. Z tego względu zaistnieje konieczność wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej za cztery pociągi na odcinku Tychy Lodowisko – Katowice.
  • Od 12 VI do 25 VI ze względu na remont przepustu w okolicy Łukowa Śląskiego wszystkie pociągi pojadą drogą okrężną przez Jejkowice z pominięciem odcinka Rybnik – Sumina. Dla pasażerów z pominiętych stacji zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.
  • Dla 22 pociągów kursujących na linii S1 (Częstochowa – Katowice – Gliwice) zostanie wprowadzony dodatkowy postój na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria. Dodatkowy przystanek umożliwi dojazd i powrót mieszkańcom naszego regionu do atrakcji wodnych usytuowanych w okolicy zbiornika Pogoria I.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy można znaleźć również w Informacji na temat rozkładu jazdy. Prosimy także o zapoznanie się ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów w liniowym rozkładzie jazdy – jest on dostępny na naszej stronie internetowej oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). W wakacyjnym rozkładzie jazdy jest to szczególnie istotne, ponieważ ze względu na liczne remonty na wielu liniach zostaną wprowadzone różne warianty kursowania pociągów.

Przypominamy też o możliwości wyrażania swoich opinii na temat rozkładu jazdy. Podróżni mogą wysyłać e-maile ze swoimi sugestiami dotyczącymi ewentualnego wprowadzenia zmian w rozkładzie jazdy na adres rozkladjazdy@kolejeslaskie.com.